Spółdzielnia uczniowska "PRZYSZŁOŚĆ"

Spółdzielnia Uczniowska została założona 29.11.1962r. z inicjatywy działających w jednym budynku dwu szkół: Szkoły Podstawowej im. M. Curie-Skłodowskiej i Technikum Ekonomicznego.
   W dniu 19.12.1966r. Spółdzielnia otrzymała nazwę "Przyszłość", w wyniku ogłoszonego konkursu wśród młodzieży szkolnej. Opiekunami Spółdzielni byli nauczyciele uczący w szkole. Obecnie opiekę nad Spółdzielnią sprawuje mgr inż. Urszula Wardach.
   W dniu dzisiejszym Spółdzielnia funkcjonuje w dwóch formach: sklepik i gastronomia. Na czas imprez sportowych otwierana jest przy sali gimnastycznej filia sklepiku oferująca ciepłe i zimne napoje oraz drożdżówki i słodycze.

Historia Spółdzielni uczniowskiej "PRZYSZŁOŚĆ"

1962-65r.- Spółdzielnia prowadzi działalność handlową tj. sklepik szkolny
1.03.1965r.- Powstaje punkt usługowy napełniania długopisów
2.02.1966r.- Powstaje punkt repasacji pończoch i punkt skupu butelek
17.03.1966r.- Powstaje szkolna kasa oszczędnościowo-pożyczkowa
1.10.1966r.- Zorganizowano punkt szycia (szyto kołnierzyki i odsprzedawano w sklepiku). Wprowadzono komisową odsprzedaż książek
10.03.1967r.- Otwarto punkt introligatorski
14.03.1967r.- Założono zespół hodowli królików
20.09.1967r.- Powstaje koło fotograficzne
7.10.1967r.- Powstał zespół produkujący wyroby ze słomy (kogutki, bombki, itp.) dla SP "Moda" w Lublinie
1.01.1968r.- Zorganizowano w szkole dożywianie dla chętnych
20.10.1968r.- Przeprowadzono dwa konkursy "Poznaj Lubelszczyznę" w 25 lecie PRL oraz "Oszczędzaj"
maj 1975r.- Zorganizowano pięciodniową wycieczkę do NRD dla aktywistów spółdzielni
wrzesień 1974r.- Wprowadzono sprzedaż codziennej prasy
styczeń 1975r.- Zorganizowano konkurs na temat działalności "Co wiesz o Spółdzielni" i "Akcja przeciwalkoholowa". Zorganizowano wycieczkę na Mazury
czerwiec 1985r.- Aktywiści jadą na wycieczkę w góry Pieniny
październik 1985r.- Zlot młodych spółdzielców w Zamościu. Nagroda naszych spółdzielców
maj 1986r.- Zorganizowano kiermasz książki w ramach Dni Oświaty Książki i Prasy.
czerwiec 1986r.- Najlepsi spółdzielcy jadą na wycieczkę do Trójmiasta
październik 1987r.- Pomoc w wykopkach buraków w PGR Adamówka. Za zarobione pieniądze i dofinansowanie - wycieczka w Sudety
1988r.- Bierzemy udział w Konkursie "Działamy samorządnie i nowocześnie", gdzie Spółdzielnia otrzymuje wyróżnienie. Spółdzielnia bierze udział w zorganizowaniu XXV-lecia Szkoły Licealnej, a gwóźdź do Sztandaru szkoły wbijają aktywiści
czerwiec 1988r.- Spółdzielnia bierze udział w konkursie plastycznym "W ludowych tradycjach tkwią nasze korzenie" wysyłając dwie prace wyróżnione wyróżnieniem
wrzesień 1989r.- Powstaje skromny sklepik w internacie
1994r.- Spółdzielnia finansuje w połowie zakup kserokopiarki do szkoły
1996r.- Spółdzielnia i szkoła przenosi się do nowego budynku, otrzymujemy dwa pomieszczenia, jedno na sklepik i drugie na "Małą gastronomię"
grudzień 1996r.- Wyposażamy "Małą gastronomię" w sprzęt: zakupiliśmy mikrofalówkę, czajnik bezprzewodowy oraz niezbędne naczynia - jest fajnie
1997r.- Sklepik sprzedaje: pieczywo, wyroby cukiernicze, napoje gazowe, soki i drobne artykuły piśmiennicze. "Mała gastronomia" wzbogaca się o własną zamrażarkę i elektryczną krajalnicę, sprzedajemy gorące napoje - kawę, herbatę, gorące dania typu zupa chińska, gorący kubek a także pizzę, zapiekankę, hamburger czy frytki. Kupić także można kanapki z sałatką.
1998r.- W czerwcu jedziemy na wycieczkę w góry. Spółdzielnia zakupiła dalszy sprzęt do pracy. Kupujemy kserokopiarkę. Otwieramy punkt usług kserograficznych dla młodzieży. Dla potrzeb szkoły zakupujemy duży wspaniały telewizor i magnetowid z własnych środków. Pracy mamy dużo. W tym roku przeprowadzamy ankietę wśród uczniów w celu dostosowania asortymentu sprzedawanych wyrobów do oczekiwań młodzieży.
1999r.- Kupujemy dalszy sprzęt: do "Małej gastronomii" - lodówkę szafkową Igloo, dla szkoły - sprzęt sportowy oraz do 3 sal lekcyjnych zasłony do okien typu wertikale (klasopracownia ekonomiczna i dwie pracownie komputerowe), finansujemy nagrody aktywistom szkolnym oraz przekazujemy kwotę 9600 zł na zakup nowych komputerów.
2000r.- Kontynuujemy działalność: handlową w 2 sklepikach - szkoła i internat gastronomiczną - "Mała gastronomia" usługową - usługi kserograficzne. Rozszerzamy swój asortyment handlowy z firmami znanymi na rynku krajowym i lokalnym. Mamy swoje konto w banku, umiemy "gospodarować pieniędzmi"
2001r.- Uczestniczyć będziemy w dalszym wyposażaniu pracowni komputerowej przekazując nasze ciężko zarobione pieniądze na zakup nowych komputerów