Rok 2012/2013




Uczniowie ZSE na III Forum Młodych

Dodano dnia: 21.06.2013

18 czerwca 2013r. uczniowie naszej szkoły: Monika Krasowska, Justyna Szkoda i Mateusz Szul pod opieką pani Grażyny Chamot wzięli udział w III Forum Młodych "Jesteśmy różni - możemy być razem", które odbyło się w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Organizatorami byli: Parlament Dzieci i Młodzieży Województwa Lubelskiego, Kuratorium Oświaty w Lublinie, Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie, Młodzieżowy Dom Kultury "Pod Akacją" w Lublinie. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 900 w auli WSEI. Młodzież mogła m.in. wysłuchać wykładów, obejrzeć wystawy, spektakle, prezentacje artystyczne. Nasi uczniowie wzięli także udział w panelu dyskusyjnym "Jak kibic staje się kibolem - i odwrotnie". Zajęcia dla młodzieży odbywały się w ośmiu różnych grupach dyskusyjnych. Podsumowanie Forum i zamknięcie Sesji Parlamentu Dzieci i Młodzieży Województwa Lubelskiego nastąpiło o godz. 1500.

Ponowne zwycięstwo ekonomistów z Tarnogrodu w konkursie historycznym

Dodano dnia: 10.06.2013

7 czerwca 2013 roku w sali widowiskowej Klubu Batalionowego w Zamościu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie IV edycji konkursu historycznego "Historia mojej małej Ojczyzny. Wspomnienia o żołnierzach SZP- ZWZ- AK Inspektoratu Zamość oraz ich powojenne losy" pod patronatem J.E. Ordynariusza Diecezji Zamojsko- Lubaczowskiej - ks. biskupa dr. Mariana Rojka, Kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych- ministra Jana Ciechanowskiego, Lubelskiego Kuratora Oświaty pana Krzysztofa Babisza. Do konkursu przystąpili uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz szkoły podstawowe, funkcjonujące na terenie działania ŚZŻAK Okręg Zamość - tj. powiatów: zamojskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego, biłgorajskiego, lubaczowskiego i krasnostawskiego. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych II miejsce zajęła Wioletta Konieczna - uczennica klasy III Technikum Ekonomicznego w Tarnogrodzie (nagroda - dysk zewnętrzny Segate 500 GB). Uczennica jest autorką pracy poświęconej Franciszkowi Mielniczkowi ps. "Jeż" - żołnierzowi Armii Krajowej, przedstawiła w niej wojenne losy bohatera polskiego podziemia. Praca została napisana pod kierunkiem pani Katarzyny Skubisz - nauczycielki historii i języka polskiego w Zespole Szkół Ekonomicznych im Armii Krajowej w Tarnogrodzie. Opiekun otrzymał Odznakę Zasługi Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość, wręczenia której dokonali Kierownik Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Stanisław Ciechanowski oraz przedstawiciele Prezydium Zarządu ŚZŻAK Okręg Zamość m.in. Prezes Sławomir Zawiślak. Kolejnym konkursem, w którym wzięła udział Wioletta był Powiatowy Konkurs Wiedzy o AK i BCH na Ziemi Biłgorajskiej.

Pożegnanie maturzystów

Dodano dnia: 29.04.2013

26 kwietnia o godz. 900 odbyło się zakończenie roku szkolnego dla klasy III LO. Uroczystość rozpoczął dyrektor szkoły, pan Bogusław Koś, który powitał rodziców, nauczycieli i uczniów. Był to czas podsumowań i wręczania nagród tym, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce oraz wyróżnili się w zawodach sportowych. Najwyższą średnią ocen uzyskał Mateusz Cich. Maturzystów pożegnali również młodsi koledzy, wręczając im skromne upominki, a szkolny zespół muzyczny zaśpiewał piosenkę. Następnie głos zabrali uczniowie klasy III, dziękując za przekazaną wiedzę i poświecony czas.

Udział naszych uczniów w powiatowych zawodach Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Dodano dnia: 29.04.2013

W dniu 26 kwietnia 2013r. na biłgorajskim Autodromie odbył się Turniej BWRD. Uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy uczestniczyli w tego typu zmaganiom. Nasi reprezentanci w składzie Izabela Piskorska, Wojciech Gałka oraz Mateusz Pokarowski wywalczyli miejsce VII. Organizacja zawodów była w pełni profesjonalna a tematyka oraz konkurencje bardzo ciekawe. Na rywalizację składały się między innymi: test z przepisów ruchu drogowego, test z historii motoryzacji, wyszukiwanie usterek w samochodzie, sprawdzian praktyczny z umiejętności pierwszej pomocy oraz tor na którym trzeba było wykazać się umiejętnością płynnej jazdy samochodem. Doświadczenie jakie zyskali nasi uczniowie na pewno pozwoli na lepsze przygotowanie do przyszłorocznych zawodów. Nasi uczniowie zapowiedzieli walkę o lepsze wyniki oraz lokaty.

XI edycja Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej

Dodano dnia: 23.04.2013

Począwszy od 2 stycznia 2013 do końca marca 2013 uczniowie Technikum Ekonomicznego w Tarnogrodzie kształcący się w zawodzie technik ekonomista podzieleni na trzy zespoły inwestowali 100.000zł plus pieniądze uzyskane jako bonusy w quizach w 11 edycji Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej. Projekt organizowany jest przez Fundację Edukacji Rynku Kapitałowego pod patronatem Komisji Nadzoru Finansowego. W grze wzięło udział ponad 8000 zespołów z całej Polski i około 400 w woj. lubelskim. Uczniowie w praktyczny sposób uczyli się jak pomnażać pieniądze. Mogli zakładać lokaty bankowe oraz inwestować w akcje spółek notowanych na giełdzie po kursie jak w rzeczywistych transakcjach giełdowych. (najlepsi w Polsce uzyskali aż 27% zysku!!!). Opiekunem zespołów szkolnych była pani Elżbieta Marczak-Bil.

Pierwsze miejsce w szkole zajął zespół przypadek95 w składzie: M. Krasowska, J.Szkoda, M. Medyńska, E. Postrzech z klasy II TE (wysokie 17 miejsce w województwie lubelskim), który sumę 100.000zł powiększył w ciągu trzech miesięcy do 107.384zł
Drugie miejsce w szkole zajęły czteryosiemnastki w składzie: A. Jakubas, W. Konieczna, Agnieszka Paszko, A. Wenek z klasy III TE (33 miejsce w województwie lubelskim)
Trzecie miejsce zajęli malwersanci w składzie: M. Gałka, R. Naklicka Albert Paszko, I.Piskorska z klasy III TE (52 miejsce w województwie)

Niektórzy uczestnicy gry bardzo zaangażowali się w grę i pozyskali cenne umiejętności w zakresie inwestowania pieniędzy. Wyniki wszystkich zespołów są bardzo dobre. W rankingu za ostatni tydzień gry wszystkie trzy zespoły znalazły się w pierwszej dziesiątce w województwie lubelskim!!!

Dzień Otwarty w Zespole Szkół Ekonomicznych

Dodano dnia: 15.04.2013

12 kwietnia nasza szkoła gościła gimnazjalistów. Zostali powitani przez dyrektora szkoły p. Bogusława Kosia oraz przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego. Specjalnie dla nich wystąpił szkolny zespół muzyczny. Uczniowie gimnazjum mogli obejrzeć szkołę, m.in. pracownię informatyczno _ ekonomiczną, pracownię humanistyczną, bibliotekę , szkolne muzeum, obiekty sportowe wraz ze strzelnicą, dla nich przygotowane zostały również quizy, krótkie konkursy z nagrodami. Popularnością cieszyły się zajęcia na strzelnicy i hali sportowej, gdzie drużyny gimnazjalistów rozegrały mecze z uczniami ZSE.

Konkurs "Lubimy czytać"

Dodano dnia: 14.03.2013

12 marca w naszej szkole odbył się konkurs drużynowy ze znajomości lektur dla klas III gimnazjum "Lubimy czytać". Przygotowały go i czuwały nad jego przebiegiem panie Katarzyna Skubisz, Grażyna Chamot, Maria Marczak, w organizację konkursu włączył się również dyrektor szkoły, pan Bogusław Koś. Do udziału w konkursie zgłosili się uczniowie (w sumie sześć drużyn) z następujących szkół: Gimnazjum im. Anny Jenke w Adamówce , Publiczne Gimnazjum w Lipinach Dolnych, Gimnazjum w Obszy, Publiczne Gimnazjum im. ks. Błażeja Nowosada w Szyszkowie, Publiczne Gimnazjum w Tarnogrodzie. Młodzież przybyła wraz z opiekunami na godz. 10.00. Gości powitał dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych. Rywalizacja rozpoczęła się częścią pisemną - drużyny rozwiązywały test, w części ustnej uczniowie losowali zestawy pytań, na które odpowiadali, w ostatnich poleceniach należało utwory muzyczne oraz rysunki lub zdjęcia powiązać z odpowiednią lekturą. Uczniowie z klasy II i III Technikum Ekonomicznego opiekowali się młodszymi kolegami w czasie przerw, młodzież przygotowała również dla gości skromny poczęstunek.
Wyniki konkursu "Lubimy czytać":
I miejsce - drużyna z Publicznego Gimnazjum im. ks. Błażeja Nowosada w Szyszkowie w składzie: Kinga Rzeźnik, Iwona Bucior, Rafał Pych (nauczyciel pani Teresa Leniart);
II miejsce - drużyna z Gimnazjum w Obszy w składzie: Sylwia Mularczyk, Karolina Lisiczka, Angelika Gutyj (nauczyciel pani Małgorzata Padjasek);
III miejsce - drużyna z Gimnazjum im. Anny Jenke w Adamówce w składzie: Roksana Barszczak, Ewa Witko, Damian Sadlej (nauczyciele pani Agnieszka Kierepka - Ładak, pani Katarzyna Rusinek).
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe, natomiast laureaci dodatkowo nagrody rzeczowe.
Dziękujemy wszystkim gimnazjalistom i ich nauczycielom za przyjęcie zaproszenia do udziału w konkursowych zmaganiach.
Informacje o konkursie i laureatach będzie można znaleźć w kwietniowym wydaniu Kwartalnika Tarnogrodzkiego i Tygodniku Biłgorajskim "Nowa" z 26.03.2013r..

"Skazany na bluesa" - projekcja filmu

Dodano dnia: 08.03.2013

W ramach profilaktyki przeciwko narkomanii, dnia 8 lutego 2013 roku w ZSE miała miejsce krótka prelekcja w wersji multimedialnej oraz projekcja filmu "Skazany na bluesa" przygotowana przez Iwonę Larwa.

Drabina uzależnienia

Dzień Patrona Szkoły

Dodano dnia: 27.02.2013

7 lutego 2013 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Armii Krajowej w Tarnogrodzie miał miejsce uroczysty apel poświęcony Patronowi Szkoły. W przedstawieniu, przygotowanym pod kierunkiem pani Katarzyny Skubisz wzięli udział uczniowie z klasy III TE: Michał Gałka, Mateusz Gałka, Wojciech Gałka, Izabela Piskorska, Paweł Grasza, Wioletta Konieczn oraz z klasy II TE: Justyna Szkoda. Nad oprawą muzyczną czuwał Tomasz Oszust natomiast obsługą projektora zajął się Mateusz Główczyński. Scenografia była dziełem uczennic z sekcji artystycznej: Moniki Krasowskiej oraz Moniki Medyńskiej.
  Uczniowie w montażu słowno- muzycznym przypomnieli historię Armii Krajowej. Młodzieży przyświecały następujace słowa: " Czego podejmujemy się z miłości Ojczyzny, miłością jest , nie szaleństwem, męstwem nie zuchwałością ...". Z miłości ku Ojczyźnie walczyli i ginęli ci ,których pamięć dzisiaj uczciliśmy. W atmosferę tamtych lat szkolną społeczność wprowadził utwór "Byłaś dla nas radością i dumą_". O trudnych i pełnych cierpienia latach okupacji hitlerowskiej uczniowie opowiedzieli słowami piosenek z tamtego okresu. Na słuchaczach szczególne wrażenie zrobiły utwory noszące tytuły: "Moja mała dziewczynka z AK" i "Po partyzancie dziewczyna płacze". Podsumowaniem ,wiążącym przeszłość z teraźniejszością, był utwór wykonany przez Tomasza Oszusta "Żeby Polska była Polską". Nagrodą dla uczniów było ogromne zainteresowanie akademią słuchaczy oraz gromkie brawa.

Zabawa karnawałowa dla dzieci

Dodano dnia: 08.02.2013

W dniu 28 stycznia 2013r. już po raz 12 w Zespole Szkół Ekonomicznych w Tarnogrodzie została zorganizowana zabawa karnawałowa dla dzieci z rodzin potrzebujących wsparcia z terenu miasta i gminy Tarnogród.
    Przygotowania rozpoczęliśmy już pod koniec listopada 2012r. W celu pozyskania funduszy przygotowaliśmy kiermasz świąteczny w dniu 16 grudnia 2012r., gdzie sprzedawaliśmy ozdoby choinkowe własnoręcznie wykonane przez uczniów ZSE pod opieką p.U.Wardach i p.J.Bieniek. Pozostałe środki na organizację zabawy pozyskaliśmy ze zbiórki przeprowadzonej wśród nauczycieli i uczniów naszej szkoły, oraz z dofinansowania z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Tarnogrodzie.
    Zaproszenia do udziału w zabawie zostały wystosowane do wszystkich szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Tarnogród, jednak w zabawie uczestniczyło 37 uczniów (klasy I-III) ze szkół w Różańcu I (10 osób), Luchowie Górnym (5 osób) i Tarnogrodzie (22 osoby).
    Uczniowie pod opieką nauczycieli przybyli o godz.10. Wszystkich gości powitali dyrektor szkoły p.Bogusław Koś i burmistrz Tarnogrodu p.Eugeniusz Stróż, życząc wszystkim dobrej zabawy i miłych wspomnień. Następnie dzieci otrzymały poczęstunek w postaci ciast upieczonych przez młodzież ZSE i napojów. Po posiłku dzieci udały się do sali gimnastycznej, gdzie pod opieką p.B.Antolaka i młodzieży ZSE brały udział w ogólnej rozgrzewce, zabawach i rywalizacji sportowej. Wszyscy bardzo chętnie uczestniczyli we wszelkich formach aktywności. Po ok. półtoragodzinnej zabawie dzieci posiliły się pizzą, wymieniając się wrażeniami z sali gimnastycznej. Na zakończenie spotkania p.Burmistrz wręczył wszystkim dzieciom paczki upominkowe ze słodyczami, napojami i owocami.
    Wszystkie dzieci uśmiechem i oklaskami podziękowały organizatorom: za przygotowanie zabawy i upominków.

Wyjazd na narty do Chrzanowa

Dodano dnia: 31.01.2013

W styczniu młodzież naszej szkoły miała okazję sprawdzić swoje umiejętności jazdy na nartach na stoku w Chrzanowie. Jak zawsze tego typu wyjazdu dostarczają wielu emocji i niezapomnianych wrażeń. Frajda z jazdy, frajda z upadków, zabawa przy próbach wstawania, przy próbach walki ze stokiem!!! Wreszcie jazda w dół, radość z pierwszego hamowania, radość z pierwszej kontrolowanej jazdy!
Czy warto?,,,,,, Oczywiście, że tak!!!!!
Dużo wysiłku, moc wrażeń, wspomnienia na całe życie - po prostu bezcenne!

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Dodano dnia: 14.01.2013

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpoczął się w niedzielę 13 stycznia 2013 roku o godzinie 9 w studiu telewizyjnym Telewizji Polskiej w Warszawie. 21. finał WOŚP odbyła się pod hasłem: "Dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów". Młodzież Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Armii Krajowej już po raz 10 włączyła się w ogólnopolską akcję i wzięła udział w kweście. Wolontariusze zrzeszeni w Szkolnym Klubie Wolontariatu: Aneta Wenek, Wioletta Konieczna, Anna Jakubas, Justyna Szkoda, Monika Krasowska, Monika Medyńska, Ewa Grelak, Domonik Chamot, Dominik Kruk, Tomasz Bryła,Edyta Postrzech, Łukasz Gleń już od rana z puszkami i serduszkami w rękach zbierali pieniądze w Tarnogrodzie, Łukowej, Różańcu, Korchowie i Woli Różanieckiej. Kwota , którą dzięki ofiarności mieszkańców wyżej wymienionych miejscowości udało się zebrać, wyniosła 6426, 24 zł. Największą sumę - 1783, 47 zł zebrała Aneta Wenek, kwestująca w Łukowej.

Jasełka 2012

Dodano dnia: 21.12.2012

W myśl słów kolędy "Wesołą nowinę bracia słuchajcie..." artyści naszej szkoły pod opieką ks. Daniela przedstawili Misterium Narodzenia Pańskiego w bardzo sugestywnej formie. Był Józef, Maryja, trzej (bardzo podobni do siebie) mędrcy z uwspółcześnionymi darami, pastuszkowie... Harcerze ze Szkoły Podstawowej przynieśli na naszą uroczystość Betlejemskie Światło Pokoju - Dziękujemy! Póżniej były kolędy, wspólny opłatek, życzenia, chwila refleksji...

WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA
ORAZ SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!

Tarnogrodzkie obchody 31. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego

Dodano dnia: 17.12.2012

W niedzielę 16 grudnia br. odbyły się uroczystości poświęcone 31. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego i pacyfikacji kopalni "Wujek". Nasza obecność w Tarnogrodzie i związane z nią wydarzenia : jak uczestnictwo we Mszy Św. czy złożenie kwiatów na grobie Ś.P. Józefa Krzysztofa Gizy przeżywane powinny być w kilku wymiarach. Po pierwsze - są hołdem złożonym wszystkim ofiarom stanu wojennego i manifestacją przywiązania do idei wolności, demokracji i prawdy niezależnie od czasu i warunków politycznych. Po drugie - są osobistym wyznaniem wiary w ideę solidarności społecznej i po trzecie - wypełnieniem obowiązku przekazania kolejnemu pokoleniu prawdy o tym tragicznym czasie i traumatycznych przeżyciach Polaków, dla których wprowadzenie stanu wojennego porównywalne było jedynie z odczuciem śmierci kogoś bliskiego. W ten trzeci wymiar wpisuje się doskonale inicjatywa IPN, który w ramach obchodów rocznicowych wprowadzenia stanu wojennego wyposażył szkoły w całej Polsce w tematyczne pakiety edukacyjne. Materiały te zawierały film Kazimierza Kutza "Śmierć jak kromka chleba", opowiadający o pacyfikacji strajku w katowickiej kopali "Wujek" , teksty służące jako wprowadzenie historyczne oraz plakaty i naklejki okolicznościowe. Film ten pokazaliśmy młodzieży w Tarnogrodzie w czwartek, 13 grudnia, poprzedzając go wykładem o genezie i przebiegu stanu wojennego. Całość była także elementem rocznicowych obchodów szkolnych oraz wstępem do debaty na forum klasowym. W Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury młodzież Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Armii Krajowej w Tarnogrodzie zaprezentowała montaż słowno-muzyczny pt. "Z naszej przelanej w grudniu krwi_" przygotowany przez Katarzynę Skubisz i Grażynę Chamot oraz uczniów z klasy II i III Technikum Ekonomicznego i Informatycznego (Michał Gałka, Mateusz Gałka, Wojciech Gałka, Izabela Piskorka, Wioleta Konieczna, Paweł Grasza, Dominik Chamot, Tomasz Oszust, Mateusz Główczyński, Ramona Naklicka, Edyta Postrzech, Justyna Szkoda), z klasy III Liceum Ogólnokształcącego (Anna Hyz, Krystian Kulanica, Grzegorz Szcząchor, Mateusz Cich). Przypomnieli oni najważniejsze wydarzenia związane ze stanem wojennym, szczególną uwagę poświęcając pacyfikacji strajku w kopalni "Wujek", gdzie pracował i zginął, pochodzący z Tarnogrodu górnik, Józef Krzysztof Giza. Owacją na stojąco uczestnicy uroczystości podziękowali młodzieży Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Armii Krajowej za bardzo sugestywny i przepojony empatią montaż słowno - muzyczny.
Na uroczystość przybyli przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządowych, górnicy, związkowcy, dzieci, młodzież, mieszkańcy Tarnogrodu. O godz. 1100 w kościele parafialnym Mszę w intencji Ojczyzny odprawił ks. Jerzy Tworek.
Następnie wszyscy udali się na cmentarz, gdzie przy grobie Józefa Krzysztofa Gizy delegacje złożyły kwiaty i wieńce. Jak co roku, obchody uświetniła Górnicza Orkiestra Dęta z KWK "Bogdanka". Po części artystycznej głos zabrali: Senator RP - Jerzy Chróścikowski, Poseł RP - Piotr Szeliga, przedstawiciel Wojewody Lubelskiego Jolanty Szołno - Koguc - Mariusz Dmowski. Wystąpili również Przewodniczący NSZZ "Solidarność" L.W. "Bogdanka" - Antoni Pasieczny oraz górnik pracujący 1981roku w KWK "Wujek", uczestnik wydarzeń z 16 grudnia, Kazimierz Bodejko.

Andrzejkowa Noc Filmowa

Dodano dnia: 04.12.2012

Z inicjatywy i pod merytoryczną opieką p. Bogdana Antolaka po raz pierwszy w naszej szkole odbył się nocny maraton filmowy. Oglądaliśmy zarówno klasykę (Rejs) jak i współczesną ambitną produkcję. W przerwach projekcji dyskutując o oglądanych filmach, zjedliśmy zakupioną przez p. Dyrektora pizzę, zrobione własnoręcznie kanapki (dziewczyny - kanapki były pyszne - szkoda, że na następne trzeba będzie tak długo czekać...) oraz graliśmy na hali sportowej w piłkę, zaś ci których dopadł sen - mogli spokojnie oddać się w objęcia Morfeusza...

Spotkanie z absolwentami naszej szkoły!

Dodano dnia: 28.10.2012

W dniu 1 pażdziernika gościliśmy w naszej szkole specjalnych gości - naszych absolwentów technikum informatycznego - kol. Arkadiusza Gołębia i Piotra Chamota. Goście mile wspominali czas spędzony w szkole, zwracali uwagę co się przydało w dalszej nauce oraz jakie mieli perspektywy zdobycia atrakcyjnego zawodu kończąc tę szkołę. Cieszymy się, że Oni spełnili swoje marzenia. Życzymy dalszych sukcesów!

Uroczystości przy Pomniku Katyńskim

Dodano dnia: 24.09.2012

23 września odbyły się uroczystości poświęcone pamięci żołnierzy poległych w Bramie Korchowskiej we wrześniu 1939 roku i w Katyniu. Z tej okazji uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Armii Krajowej w Tarnogrodzie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny pt. "Pamięci pomordowanych", którego mottem były słowa Karola Wojtyły: Nie oderwiemy się od przeszłości. Nie pozwolimy jej sobie wyrwać z duszy. Słowami wierszy młodzież "opowiedziała" o tragedii polskich oficerów, o ich odwadze i poświęceniu.

Wykonanie: flankerds.com