Darmowa nauka angielskiego przez internet

Dodano dnia: 08.10.2013

Unia Europejska w dzisiejszym kształcie to wspólnota 450 milionów ludzi, mówiących w ponad 20 językach urzędowych. Owa różnorodność jest źródłem bogactwa kulturowego, jednak z drugiej strony tworzy bariery w komunikacji dla obywateli krajów członkowskich. Stąd wielojęzyczność od wielu lat jest jednym z priorytetów UE. Komisja Europejska prowadzi cykliczny projekt badawczy "Europejczycy i języki". W badaniu, które przeprowadzono wiosną 2012 roku, wzięło udział prawie 27 tys. osób ze wszystkich państw członkowskich, reprezentujących różne grupy społeczne i wiekowe. Uczestnicy wzięli udział w bezpośrednich wywiadach w swoim języku ojczystym. Prawie wszyscy Europejczycy (98%) uważają, że dobra znajomość języków obcych przyda się w przyszłości ich dzieciom, a 88% jest zdania, że im samym również przynosi korzyści. Badanie było prowadzone również w Polsce. Respondenci z naszego kraju na pierwszym miejscu wśród czynników wspierających naukę języka angielskiego wymienili dostęp do darmowych lekcji. Tymczasem możliwość korzystania z darmowych lekcji jest na wyciągnięcie ręki. Wystarczy komputer, dostęp do internetu i odrobina samodyscypliny. Najlepszym przykładem jest portal youtube.com, gdzie istnieje kilkadziesiąt kanałów tematycznych poświęconych nauce języka angielskiego. Jednym z nich jest One Word a Day (http://www.youtube.com/user/1wordAdayTV) - kanał youtube, dzięki któremu można codziennie uczyć się jednego słowa w języku angielskim. Zdjęcia do programu realizowane są w Krakowie, a prawidłową wymowę prezentują turyści z USA, Wielkiej Brytanii , Irlandii , Australii i innych krajów anglojęzycznych.

Wystartowaliśmy w sierpniu tego roku, ale już teraz z naszych darmowych lekcji korzystają osoby z 45 krajów na 4 kontynentach -mówi Teresa z One Word a Day.
W tym kontekście kanał promuje także nasz kraj. Filmy realizowane są bowiem w najciekawszych zakątkach Krakowa . Oto przykładowy odcinek, nakręcony w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK:

http://youtu.be/mp-rSkj2c0A


Codziennie publikowany jest jeden film, który pojawia się na kanale youtube oraz na profilu facebook


https://www.facebook.com/1wordAdayTV


Dzięki rozwojowi internetu darmowa nauka języka angielskiego jest coraz bardziej dostępna. Wciąż jednak, jak niegdyś, potrzeba jest motywacja, aby zacząć.

Dodatkowych informacji udziela:
Krzysztof Lis
tel. 694-118-111
email: krzysztof.m.lis@gmail.com

Ekonomik w językowej "Twierdzy"

Dodano dnia: 30.09.2013

W piątek 27 września 2013r. uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Tarnogrodzie uczestniczyli w IV edycji Międzynarodowego Dnia Języków zorganizowanego przez Galerię "Twierdza" w Zamościu. Podczas 5-cio godzinnego spotkania uczniowie mieli możliwość poznania różnych krajów i kultur europejskich w formie prezentacji multimedialnych, degustacji potraw, zapoznania się z muzyką i tańcami z różnych krajów. Głównym gościem programu był Conrado Moreno, który w bardzo dowcipny i obrazowy sposób opowiadał o Hiszpanii oraz swoich przeżyciach związanych z nauką języka i zwyczajów polskich. Na koniec spotkania uczniowie wzięli udział w konkursie, podczas którego sprawdzili swoją wiedzę ze znajomości historii, geografii, kultury i języków krajów europejskich.


Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2013/2014

Dodano dnia: 04.09.2013

2 września rozpoczęliśmy Nowy Rok Szkolny. Wypoczęci zaczynamy kolejny rok nauki, w którym życzymy Wam wytrwałości i chęci do ciężkiej pracy, abyśmy mogli wspólnie za rok cieszyć się z osiągniętych wyników.
1 ]  [ 2 ]  [  3  ] 

Wykonanie: flankerds.com